وضعیت تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور مشخص شد/ آخرین تغییرات آزمون دو سال آینده

نویسنده :sanaad ir
تاریخ:سه شنبه 27 شهریور 1397-11:02 ق.ظ

تکلیف سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ مشخص شد؛ ۲۰ درصد قطعی و ۱۰ درصد مثبت

در سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ضمن تعیین آخرین تغییرات کنکور سال‌های 98 و 99، وضعیت تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان تعیین تکلیف شد.در پرتال خبری سناد جزئیات بیشتری ازاین مصوبه را در اختیار شما قرار خواهیم داد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سامانه های دانش آموزی، براساس مصوبات سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که امروز دوشنبه 26 شهریور ماه برگزار شد در سال 98 سازمان سنجش با دو آزمون جداگانه(دو مجموعه سوال) کنکور را برگزار خواهد کرد و از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید(3-3-6) ، سوال یکسان طرح خواهد شد. در واقع یک آزمون(یک مجموعه سوال) برای دانش‌آموزان نظام‌ قدیم و یک آزمون نیز(یک مجموعه سوال) برای دانش‌آموزان نظام‌ جدید (3-3-6) برگزار می‌شود.

براساس این مصوبات، داوطلبان با توجه به اینکه فارغ‌التحصیل نظام قدیم یا نظام جدید آموزشی هستند لزوماً باید در آزمون مربوط به نظام آموزشی که در آن فارغ‌التحصیل شده‌اند، شرکت کنند. ضمن اینکه نمرات دو گروه داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید تراز شده و گزینش به‌ صورت رقابتی براساس نمره‌ کل‌ نهایی در زیرگروه مربوطه و سایر شرایط و ضوابط آزمون سراسری انجام می‌شود. به عبارت دیگر ظرفیت مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید تخصیص داده نمی‌شود.

همچنین در آزمون سراسری سال 1398، میزان تاثیر سوابق تحصیلی، حداکثر 30 درصد است و 20 درصد با تاثیر قطعی و 10 درصد با تاثیر مثبت اعمال می‌شود به‌ طوری که آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را سال 1398 و در نظام آموزشی جدید(3-3-6) اخذ نموده و امتحانات دروس پایه دوازدهم آن‌ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه دوازدهم- سال سوم آموزش متوسطه نظام جدید 3-3-6) به میزان حداکثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب است که 20 درصد به صورت تأثیر قطعی و 10 درصد به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ  می‌شود. 

در جلسه امروز شورای سنجش و پذیرش تصویب شد که آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم خود را از سال 1384 تا 1397 اخذ نموده اند و امتحانات یک‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه یازدهم-سال سوم آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداکثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و داوطلبان دارای مدرک پیش‌دانشگاهی ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 90 تا 91 اخذ نموده‌اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش‌دانشگاهی(پایه دوازدهم سال آخر آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب است.

در مجموع میزان تاثیر سوابق تحصیلی حداکثر 30 درصد است که 20 درصد به صورت تأثیر قطعی و 10 درصد به صورت تأثیر مثبت در نمره‌کل نهایی آنان لحاظ می‌شود. به عبارت دیگر میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی دیپلم حداکثر 16.67 درصد و میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی حداکثر 3.33 درصد می‌باشد و در صورتی که سوابق تحصیلی تاثیر مثبت داشته و باعث افزایش نمره کل شود، به تفکیک برای دیپلم حداکثر 8.33 و برای پیش‌دانشگاهی حداکثر 1.67 افزایش خواهد یافت. در صورت عدم وجود تاثیر مثبت، ملاک نمره کل حاصل از آزمون و میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی(حداکثر به میزان 20 درصد طبق موارد مذکور) خواهد بود.

بنا بر اعلام سازملان سنجش آموزش کشور، اطلاعات بیشتر در خصوص میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون سراسری ارائه می‌شود. همچنین وزارت آموزش‌ و پرورش امکان جبران سوابق تحصیلی دیپلم و سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی را برای فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه نظام قبلی که حداکثر تا سال 1397، مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی خود را اخذ کرده‌اند، برای سال 1398 فراهم می‌کند.

در واقع عناوین دروس پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه مرتبط با هر گروه آزمایشی آزمون سراسرس که وزارت آموزش و پرورش امتحان آنها را به صورت نهایی برگزار می‌کند، پس از تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش، برای اعمال سوابق تحصیلی اطلاع‌رسانی خواهد شد. ضمن اینکه فهرست منابع سوالات آزمون برای داوطلبان نظام قدیم  و نظام جدید (3-3-6)  متعاقباً اعلام خواهد شد.

در جلسه امروز تصویب شد، دانش‌آموزان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کارودانش می‌توانند در آزمون سراسری شرکت کنند. این دانش‌آموزان در صورت تمایل به اعمال سوابق تحصیلی باید در امتحان نهایی دروس شاخه نظری گروه آزمایشی مربوط شرکت کنند، در غیر اینصورت مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند و نمره آزمون سراسری ملاک عمل است. همچنین معیار پذیرش برای رشته‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی معدل کتبی پایه دوازدهم برای دانش‌آموزان نظام جدید (3-3-6)  و معدل کتبی دیپلم (سال یازدهم) برای دانش‌آموزان نظام قبلی است.

همچنین دانش آموزان دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی که در گروه آزمایشی علوم‌انسانی آزمون سراسری شرکت می‌کنند، به جای پاسخگویی به سوالات دروس «تاریخ 1،2،3» و «عربی 1،2،3» دفترچه اختصاصی گروه علوم انسانی، به سوالات «تاریخ 1،2،3 اختصاصی» و «عربی 1،2،3  اختصاصی» که مربوط به دروس متوسطه دیپلم علوم و معارف اسلامی است، پاسخ ‌می‌دهند. سوالات سایر دروس امتحانی همان سوالات گروه آزمایشی علوم انسانی خواهد بود.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازگشایی حواله ارسال منطقه ای کتاب برای مدارس

نویسنده :sanaad ir
تاریخ:سه شنبه 20 شهریور 1397-04:11 ب.ظ


بازگشایی حواله ارسال منطقه ای کتاب برای مدارس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سامانه دانش‌ آموزی (سناد) ، صدور حواله از مناطق به مدارس در هفته جاری آغاز شده و مدارس با بررسی لیست ثبت نام کتاب دانش‌ آموزان می توانند حواله  کتاب دریافت نمایند.


باز شدن حواله ارسال کتاب توسط مناطق به مدارس

با نزدیک شدن به ماه مهر، فرایند ارسال کتاب به مناطق سرعت بیشتری گرفته و مدارس می توانند از طریق مناطق خود نسبت به دریافت کتاب اقدام کنند. پایگاه اطلاع رسانی سامانه دانش آموزی (سناد) گزارش می دهد.

ارسال کتاب های درسی از مناطق به مدارس

طبق اخبار منتشره از سوی سامانه توزیع و فروش مواد آموزشی و به نقل از پایگاه خبری سامانه های دانش آموزی ،  ثبت حواله جهت ارسال کتاب از منطقه به مدرسه براساس سفارش های داده شده برای دانش آموزان مدرسه  بازگشایی شده و مدارس می توانند نسبت به دریافت حواله از مناطق خود اقدام نمایند.

برای آشنایی بیشتر با روند ارسال کتاب برای دانش آموزان، میتوانید از طریق سامانه توزیع کتاب های درسی اطلاعات بیشتر را کسب کنید. 

در گام نخست از ارسال کتاب، کتاب ها از طریق استان ها به مناطق ارسال خواهد شد و سپس از طریق مناطق با توجه به حواله های صادر شده برای مدارس، تخصیص کتاب برای مدارس انجام خواهد گرفت. در این حواله اسامی دانش آموزان هر مدرسه برای دریافت کتاب قرار خواهد داشت. 

مدارس پس از تحویل کتاب ها لیست ارائه شده را با لیست موجود ثبت نامی داخلی مطابقت داده و فرایند ارسال کتاب نهایی خواهد شد. این نکته قابل توجه خواهد بود که پس از صدور حواله، امکان اصلاح سفارش وجود نخواهد داشت. 

مهم ترین نکات در خصوص ارسال کتاب های درسی از مناطق به شرح زیر می باشد . 

1 –ارسال کتاب تنها برای دانش آموزان موجود در مدرسه که سفارش کتاب آن ها در سامانه فروش و توزیع به صورت فردی یا گروهی ثبت شده است، انجام می گیرد. 

2 - ضمیمه هر حواله ارسال کتاب از منطقه به مدرسه، لیست دانش آموزان مربوط به آن حواله قابل مشاهده و بررسی توسط مسئول مدرسه است.

3 - پس از صدور حواله ارسال کتاب از منطقه به مدرسه، امکان اصلاح سفارش دانش آموزان موجود در حواله وجود ندارد.

4 - چنانچه دانش آموزی پس از صدور حواله اقدام به تغییر مدرسه نماید، باید از مدرسه قبلی کتاب خود را دریافت کند

5- در حواله ها نام مسئول توزیع و تاریخ حواله مربوط به کتب قابل تحویل در مدرسه  نمایش داده می شود.  

ضمناً آدرس و شماره تماس مدرسه و نام تحویل گیرنده طبق آنچه که درمنوی تکمیل اطلاعات پستی مدرسه ثبت شده نمایش داده می شود.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

لیست اقلام ممنوعه در بوفه مدارس

نویسنده :sanaad ir
تاریخ:دوشنبه 19 شهریور 1397-03:43 ب.ظ

اعلام اقلام مجاز برای عرضه از طریق بوفه مدارس

دکتر زهرا عبدالهی درباره مواد غذایی قابل فروش در مدارس توضیحاتی ارائه کرده است که در سامانه سناد ، پرتال خبری سامانه های دانش آموزی به بررسی آن ها خواهیم پرداخت . در صحبت های خانم دکتر عبدالهی لیست اقلام ممنوعه برای فروش در مدارس اعلام شده است . 


اقلام ممنوعه برای فروش در بوفه مدارس

 هرسال لیست اقلام غذایی مجاز و غیرمجاز در مدارس تنظیم  و به مدارس ابلاغ می‌شود. به این ترتیب ورود آن دسته از مواد غذایی که تهدیدکننده سلامت هستند، به بوفه‌های مدارس ممنوع است. اقلام ممنوعه در بوفه‌ها عبارتند از نوشابه‌های گازدار، فست وفودها اعم ازسوسیس و کالباس، چیپس و پفک.

وی ادامه داد: عرضه شیر، توزیع میوه به صورت بسته بندی یک نفره، آبمیوه‌های با قند طبیعی، لقمه‌هایی با شرایط تهیه کاملا بهداشتی و انواع خشکبار، تنقلات با بسته بندی بهداشتی یا غذاهای گرم مانند عدسی یا خوراک لوبیا که در شرایط کاملا بهداشتی آماده شده، از اقلامی هستند که بر اساس تفاهم‌نامه مشترک می‌توانند در بوفه‌ها عرضه شوند. البته این اقلام باید دارای بسته‌بندی بهداشتی و مجوز تولید از وزارت بهداشت باشند.

وضعیت توزیع شیر مدارس در سال تحصیلی جدید

مدیر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درباره وضعیت امسال توزیع شیر در مدارس گفت: برنامه توزیع شیر در مدارس جزو برنامه‌های هرسال است که برای اجرای آن جلسات مشترکی با آموزش و پرورش و کمیته شیر مدرسه برگزار می‌کنیم  و این برنامه هر سال اجرا می‌شود. امسال نیز اگر اعتبارات لازم برای توزیع شیر فراهم شود، این برنامه اجرا خواهد شد.

سبد غذایی دانش‌آموزان شامل چه اقلامی است؟

عبدالهی درباره نقش تغذیه دانش‌آموزان در روند رشد آن‌ها نیز توضیح داد و گفت: با توجه به اینکه دانش‌آموزان در سنین رشد هستند، باید به تغذیه آن‌ها توجه شود. بر همین اساس روزانه باید انرژی و پروتئین‌های لازم را دریافت کنند. کلسیم در رشد استخوانی آن‌ها بسیار مهم است و باید به تامین آن توجه شود. بر همین اساس  باید روزی سه واحد شیر و لبنیات مصرف کنند.

وی افزود: همچنین دانش آموزان باید روزانه دو تا چهار واحد میوه و سه تا پنج واحد سبزیجات مصرف کنند. متاسفانه مصرف میوه و سبزیجات در فرزندان ما بسیار کم است و باید در سبد کالایی آن‌ها قرار گیرد؛ چرا که مصرف این مواد غذایی در حفظ ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز بدن و تامین آنتی اکسیدان‌ها بسیار موثرند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات